Angielski

Angielski dla dzieci Art English

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia ogólnorozwojowe w języku angielskim! Poprzez sztukę, w tym także sztukę życia: muzyka, rysunek, drama, taniec, wyjście w teren, zakupy itp.

angielski dla dzieciCelem zajęć jest przyswajanie języka angielskiego poprzez wymienione powyżej aktywności. Stworzony rysunek jest omawiany po angielsku i stanowi także dodatkowo ważny element wyrazu dziecka – jego ekspresji, co służy dobrej kondycji mentalnej. Taniec, w którym odgrywana jest jakaś historia opowiadana wcześniej po angielsku dodatkowo wzmacnia kondycję i pozwala się „wyszaleć”. Muzyka w tle inspiruje do opowiedzenia po angielsku bajki, a przy okazji rozwija wrażliwość dziecka.

Angielski dla dzieci według zasady „Tu i teraz”

W trakcie spotkania ważne jest to co w dzieciach na tu i teraz, i to jest inspiracją dla  osoby prowadzącej zajęcia i decyduje o ostatecznym ich kształcie.

Zajęcia mają zupełnie odmienny charakter niż prowadzone w regularnej szkole. Dają dzieciom bardzo dużo przestrzeni na wyrażenie siebie, swoich potrzeb i emocji, a także są ciekawą okazją do budowania relacji z innymi i uczenia się współpracy.

Język jest narzędziem do wyrażenia wszystkiego i fakt, iż jest niejako w tle powoduje paradoksalnie sprawne i naturalne jego przyswojenie. Oczywiście potrzeba na to czasu – dzieci na początku nie używają języka, przychodzi to w odpowiednim momencie, naturalnie. Nie ma żadnego zmartwienia, że nauczyciel mówi po angielsku, a dzieci po polsku. Słuchają, absorbują, zaczynają używać pojedynczych słówek, a w pewnym momencie budować już całe zdania, pełne wypowiedzi.

warsztaty dla dzieci angielskiZajęcia prowadzone są wg autorskiego programu Edyty Zawiązalec ze szkoły językowej Pestka, opartego na solidnych podstawach neurodydaktyki, a także już prawie stuletniej edukacji demokratycznej (Summerhill – Wielka Brytania – 1921).

Edyta Zawiązalec, absolwentka Filologii Angielskiej i Nauczycielskiego Collegu Języków Obcych oraz Podyplomowego Studium Arteterapii. Niekonwencjonalna lektorka z pasją i z 18 – letnim doświadczeniem, nauczyciel jeździectwa, inicjatorka szkół demokratycznych na Śląsku. Członek Stowarzyszenia Wolna Edukacja.

Termin:  od 6.10.2017r. (co drugi piątek), godz. 15.45-16.45

Miejsce: Strefa Dobry Start, ul. Dyrekcyjna 4/2

Koszt: 35 zł/zajęcia/dziecko

Grupa liczy 5 – 8 dzieci (wiek 4-12 lat).

Masz pytania organizacyjne? Zadzwoń: 0 506 098 493 lub przez stronę kontakt.

Masz wątpliwości dotyczące merytoryki zajęć? Zadzwoń: 501 483 619,  mail: jezykipestka@gmail.com

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową przez formularz:

Potwierdzam udział w warsztatach: Art English TakNie

* Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych. Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności.