Art English dla dzieci 31.05 godz. 18.00

  • Post author:
  • Post published:21 maja 2017
  • Post category:Blog

Art English dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe w języku angielskim! Poprzez sztukę, w tym także sztukę życia: muzyka, rysunek, drama, taniec, wyjście w teren, zakupy itp.

Celem głównym zajęć jest przyswajanie języka angielskiego poprzez wymienione powyżej aktywności. Stworzony rysunek jest omawiany po angielsku i stanowi także dodatkowo ważny element wyrazu dziecka – jego ekspresji, co służy dobrej kondycji mentalnej. Taniec, w którym odgrywana jest jakaś historia opowiadana wcześniej po angielsku dodatkowo wzmacnia kondycję i pozwala się „wyszaleć”. Muzyka w tle inspiruje do opowiedzenia po angielsku bajki, a przy okazji rozwija wrażliwość dziecka.

W trakcie spotkania ważne jest to co w dzieciach na tu i teraz, i to jest inspiracją dla  osoby prowadzącej zajęcia i decyduje o ostatecznym ich kształcie.

Zajęcia mają zupełnie odmienny charakter niż prowadzone w regularnej szkole. Dają dzieciom bardzo dużo przestrzeni na wyrażenie siebie, swoich potrzeb i emocji, a także są ciekawą okazją do budowania relacji z innymi i uczenia się współpracy.

Język jest narzędziem do wyrażenia wszystkiego i fakt, iż jest niejako w tle powoduje paradoksalnie sprawne i naturalne jego przyswojenie. Oczywiście potrzeba na to czasu – dzieci na początku nie używają języka, przychodzi to w odpowiednim momencie, naturalnie. Nie ma żadnego zmartwienia, że nauczyciel mówi po angielsku, a dzieci po polsku. Słuchają, absorbują, zaczynają używać pojedynczych słówek, a w pewnym momencie budować już całe zdania, pełne wypowiedzi.

Zajęcia prowadzone są wg autorskiego programu Edyty Zawiązalec ze szkoły językowej Pestka, opartego na solidnych podstawach neurodydaktyki, a także już prawie stuletniej edukacji demokratycznej (Summerhill – Wielka Brytania – 1921).

Edyta Zawiązalec, absolwentka Filologii Angielskiej i Nauczycielskiego Collegu Języków Obcych oraz Podyplomowego Studium Arteterapii. Wymyśliła i założyła Pestkę. Niekonwencjonalna lektorka z pasją i z 18 – letnim doświadczeniem, nauczyciel jeździectwa, inicjatorka szkół demokratycznych na Śląsku. Członek Stowarzyszenia Wolna Edukacja. Prywatnie miłośniczka przyrody, szczególnie gór i wszystkiego co żywe i co służy człowiekowi oraz środowisku. W nauczaniu czerpie ze swojego bagażu doświadczeń łącząc gestaltowskie tu i teraz, edukację demokratyczną ze szczyptą Callana tworząc własny, niepowtarzalny program autorski. W kontakcie z uczniem stawia na otwartość, lekkość i naturalność, potrafi skutecznie przełamać blokadę w mówieniu w języku angielskim tworząc przestrzeń w której uczeń czuje się swobodnie i bezpiecznie.

Termin:  31.05.2017r., godz. 18.00-19.00

Miejsce: Strefa Dobry Start, ul. Dyrekcyjna 4/2

Koszt: BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE

W przypadku zebrania się grupy kilku osób – uruchomione zostaną regularne zajęcia w Strefie Dobry Start.

Masz pytania? Zadzwoń: 0 506 098 493 lub napisz

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową przez formularz:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Udostępnij: