Dofinansowanie szkoleń

Dofinansowanie szkoleń w Strefie Dobry Start

Z pewnością wiele firm zainteresuje możliwość doskonalenia siebie i swoich pracowników nie wpadając jednocześnie w duże koszta. Baza Usług Rozwojowych wychodzi naprzeciw mikro, małym i średnim firmom. Dofinansowanie szkoleń wynosi maksymalnie 80% wartości danej usługi rozwojowej. Największa kwota jaką przedsiębiorstwo może otrzymać to 100.000zł

Kto może starać się o dofinansowanie i na co jest ono udzielane?

dofinansowanie szkoleńPomoc finansowa jest przyznawana kadrom zarządzającym oraz pracownikom firm. W wspomnianej bazie możemy znaleźć ciekawe szkolenia, które zainteresują nowych jak i doświadczonych na rynku. Jednym z takich interesujących kursów może być szkolenie – zarządzanie zespołem, Google AdWords i Analytics. 

Miło nam poinformować, że zapisując się na szkolenia prowadzone przez naszych trenerów Macieja Westerowskiego i Pawła Bilczyńskiego przez stronę Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej naszego partnera można skorzystać z dofinansowania! Szkolenia odbywają się w salach szkoleniowych Strefy Dobry Start.

Ile wynosi dofinansowanie?

Wysokość wsparcia finansowego zależna jest od wielkości firmy, ale także od spełnienia innych warunków. Takimi są np. wysłanie na szkolenie osób powyżej 50 roku życia, osób o niskich kwalifikacjach zawodowych czy osób niepełnosprawnych. W większości przypadków każdy pracownik lub osoba samozatrudniona może skorzystać z dofinansowania jeżeli szkolenie podniesie jej kompetencje zawodowe.
W województwie śląskim przewidziano następujące warianty dofinansowania:

 • 80 % dla mikroprzedsiębiorstw
 • 70% dla małych przedsiębiorstw z możliwością zwiększenia max do 80%
 • 50% dla średnich przedsiębiorstw z możliwością zwiększenia max do 80%

Dzień ziemi 2018

22 kwiecień Dzień Ziemi

Dzień ziemiOkoło 200 krajów, 6 kontynentów, 4 oceany, wiele gór, mórz to wszystko znajduje się na jednej planecie zamieszkiwanej przez ludzi – Ziemi.

22 kwietnia to właśnie ona ma swoje święto i obchodzimy Dzień Ziemi.

W tym dniu co roku prowadzone są różnego rodzaju akcje mające na celu promować ekologiczne zachowania i postawy w społeczeństwie. Osoby zaangażowane starają się poprawić świadomość o tym, jak bardzo łatwo zniszczyć naszą planetę i uszkodzić jej cały ekosystem.  

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest w czasie równonocy wiosennej przypadającej na półkuli północnej. Dzień ten nie jest przypadkowy, ponieważ właśnie wtedy na całej kuli ziemskiej dzień i noc trwają dokładnie tyle samo.

UNESCO

Dzień ziemiOsoba, która zapoczątkowała obchodzenie Dnia Ziemi był John McConnell podczas konferencji UNESCO, która miała na celu omówienie problemów związanych ze środowiskiem naturalnym w roku 1969. Już rok później świętowano po raz pierwszy, ale dopiero w 1971 roku podpisano proklamację, w której wyznaczono właśnie równonoc jako dzień obchodzenia tego święta. Wypadała ona zazwyczaj 21 lub 22 marca. Data ta jednak została zmieniona podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2009 roku i od tego momentu co roku Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia.

Dziś bardzo często podkreśla się, że w tym dniu ludzie powinni przemyśleć wiele spraw i swoich zachowań, a w życiu chodzi o równowagę i odrzucenie różnic kulturowych, religijnych czy rasowych. Niezależnie kim kto jest, wszyscy mieszkają na jednej planecie i powinni dbać o swoje wspólne dobro. Bardzo ważne jest także podnoszenie świadomości ludzi na temat zmian zachodzących w przyrodzie i możliwych tego poważnych konsekwencji. Często poruszanymi tematami jest globalne ocieplenie, ochrona przyrody, segregacja śmieci i dbanie o zrównoważony rozwój.

W tym dniu w większości miast odbywają się różnego rodzaju wydarzenia i akcje – ekologiczne pikniki czy akcje sprzątania okolicy, a także warsztaty i spotkania. W szkołach też nie ma wtedy zajęć.

Dbaj o stan planety prostymi działaniami:

 • gaszenie światła po wyjściu z pomieszczenia,
 • posadzenie drzewa w okolicy – tlen jest przecież niezbędny każdemu człowiekowi, a dla dziecka to świetna zabawa, a później możliwość obserwowania jak drzewo rośnie,  
 • korzystanie z komunikacji miejskiej lub roweru zamiast samochodu,
 • korzystanie z owoców i warzyw pochodzących z lokalnych upraw,
 • oddawanie gazet i innych papierów na makulaturę.

“Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”

To hasło przewodnie wszystkich akcji, ogłoszone przez earthday.org.

Dzień ziemiZanieczyszczenia z tworzyw sztucznych zatruwają nasze oceany i ląd, szkodząc życiu morskiemu i wpływając na nasze zdrowie! Pomóż w zapobieganiu zanieczyszczeniu plastikiem, sprawdzając, ile plastikowych artykułów zużywasz każdego roku. Dzień Ziemi 2018 poświęcony jest dostarczaniu informacji i inspiracji niezbędnych do zmiany postaw i zachowań ludzi w zakresie zużycia tworzyw sztucznych.

*źródło: https://www.earthday.org/

Dla nas również troska o naturalne środowisko jest bardzo ważna ważna. Stawiamy na naturalność i zdrowy styl życia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wnieść w nasze progi powiew świeżości.

Szukamy do współpracy trenerów, którzy poprowadzą u nas warsztaty związane ze zdrowym i naturalnym stylem życia! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Zapraszamy do KONTAKTU

Coaching kariery i doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe i coaching kariery

Coaching kariery KatowiceOd 2016 roku specjalizujemy się w coachingu kariery i doradztwie zawodowym prowadzonym dla osób bezrobotnych i uczniów ostatnich klas technikum i szkół zawodowych. W tym czasie udało nam się zrealizować w ramach zleceń ponad 500 godzin indywidualnego doradztwa dla uczestników projektów takich jak „Czas na zmiany”, „Młodość to atut nie przeszkoda” i „Nasza jakość – Twoja szansa”. Przeprowadziliśmy również ponad 400 indywidualnych sesji coachingu kariery.

Dzięki takiej ilości przepracowanych godzin nasunęło nam się kilka wniosków:

Czytaj dalej Coaching kariery i doradztwo zawodowe

Warsztaty z kreatywności

Nowość w ofercie – warsztaty z kreatywności

szkolenie warsztaty z kreatywności
szkolenie z kreatywności

Już wkrótce podamy terminy szkoleń otwartych i warsztatów z kreatywności dla:

 • pracowników administracji samorządowej,
 • urzędników
 • pracowników administracyjnych.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów i notkami trenerów.

„Techniki kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych rozwiązań”

Szkolenia prowadzone będą przez Patrycję Tomczak i Macieja Westerowskiego.