You are currently viewing Coaching kariery i doradztwo zawodowe

Coaching kariery i doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe i coaching kariery dla maturzystów

To już ostatnia chwila dla maturzystów aby zdecydować się na wybór odpowiedniego kierunku studiów lub szkoły policealnej. Zapraszamy na indywidualne sesje coachingu kariery, które prowadzimy stacjonarnie i offline. Przyjrzymy się Waszym predyspozycją, zastanowimy się wspólnie co stanowi waszą „siłę”. Dzięki współpracy podejmiecie najlepszą i przemyślaną decyzję.

Doradztwo zawodowe i coaching kariery

Coaching kariery KatowiceOd 2016 roku specjalizujemy się w: coachingucoachingu kariery i doradztwie zawodowym prowadzonym dla klientów indywidualnych, osób bezrobotnych i uczniów ostatnich klas technikum i szkół zawodowych. W tym czasie udało nam się zrealizować w ramach zleceń ponad 1000 godzin indywidualnego doradztwa dla uczestników projektów takich jak „Czas na zmiany”, „Młodość to atut nie przeszkoda” i „Nasza jakość – Twoja szansa”. Przeprowadziliśmy również ponad 1000 indywidualnych sesji life coachingu, coachingu kariery i coachingu biznesowego.

Dzięki takiej ilości przepracowanych godzin nasunęło nam się kilka wniosków:

  • szkoła w żaden sposób nie uczy jak podejmować decyzje dotyczące swojej kariery. Szkolny doradca zawodowy nie pomoże uczniom, gdyż ci rzadko obdarzą go pełnym zaufaniem. Czasami wręcz zasugeruje, żeby nie zdawać matury bo będzie łatwiej ukończyć szkołę…
  • osoby młode do 29 roku życia nie są świadome swoich mocnych stron. Uważają, że ich największą barierą w szukaniu pracy jest brak doświadczenia. Często jako cel wyznaczają sobie rozpoczęcie stażu a nie pracy na umowie. Następstwem tego jest zawód „stażysty”. Mimo wszystko mają największe wymagania finansowe ze wszystkich grup (powyżej 3000 zł netto)
  • osoby pomiędzy 30 a 50 rokiem życia to grupa najbardziej świadomych siebie osób. Dość dobrze mają rozeznany rynek pracy. Mają za sobą już kilkanaście lat doświadczenia na różnych stanowiskach i doświadczenie w pracy za granicą. Zazwyczaj są pewni co do dalszej ścieżki kariery i potrzebnych im kwalifikacji. Najczęściej też decydują się na zmianę branży i charakteru pracy.
  • osoby powyżej 50 roku życia to osoby, które w większości mają przepracowane kilkanaście lat w jednej firmie. Zmiany organizacyjne lub przekształcenia powodują, że tracą swoje miejsce pracy i poczucie bezpieczeństwa. To grupa, która szuka pracy na już. Wg naszych statystyk to grupa, która gotowa jest podjąć pracę za najniższe wynagrodzenie. Bardzo chętnie korzystają z doradztwa i coachingu kariery aby podnieść swoją pewność siebie na rynku pracy.
  • osoby wykorzystujące coaching kariery jako pomoc w drodze do realizacji swoich celów zawodowych, znacznie częściej znajdują pracę, która spełnia ich oczekiwania.

Indywidualne sesje coachingowe

Zapraszamy na indywidualne sesje coachingowe i indywidualne sesje doradztwa zawodowego w formie stacjonarnej jak i online.

Sesje prowadzi:

Koszt indywidualnej sesji coachingowej już od 180 PLN (60-75 minut)

KONTAKT

Udostępnij: