You are currently viewing Dni otwarte Strefy

Dni otwarte Strefy

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty w ramach Dni Otwartych

Zapraszamy na Dni Otwarte Strefy Dobry Start: 5 dni bezpłatnych warsztatów, w trakcie których zaproponujemy Wam to, co mamy najlepszego! Niech będą okazją do tego, aby się poznać, zainspirować, doświadczyć i wybrać dla siebie to, co potrzebne.

Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy i zarezerwuj swoje miejsce na wybranym spotkaniu:

Strefa Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw

„Buduj efektywne zespoły w oparciu o model Maxie DISC” (PN 09.09.19, 14.30-17.00)

Zarządzasz zespołem? Zastanawiasz się skąd się biorą aż tak duże różnice w komunikacji z poszczególnymi osobami? Dlaczego jedni robią wszystko szybko, a innym zajmuje to dużo czasu? Kim są Twoi podwładni? Jakie mają style zachowań? Czerwony, żółty, zielony, niebieski? A może mieszanka kolorów? Który najbardziej pasuje do Ciebie i pozostałych członków zespołu? Zapraszam, zagrajmy w karty i stwórzmy awatara osób, z którymi współpracujesz. Dzięki narzędziu Maxie DISC poznasz siebie i innych, ułatwisz i usprawnisz komunikację w zespole, zwiększysz efektywność swojej i innych pracy, a dodatkowo zadbasz o swoją pozytywną energię, która przełoży się na motywację.
Przyjdź i przekonaj się czym jest narzędzie Maxie DISC, poznaj jego możliwości, dokonaj prostej diagnozy swojej osoby i osób, z którymi pracujesz. Dowiedz się czym różnią się poszczególne style zachowań, co je motywuje, jak reagują na stres, co sprawia, że są bardziej efektywne.

Maciek Westerowski

Maciek Westerowski

Trener, coach, doradca zawodowy, specjalista ds marketingu internetowego, współwłaściciel Strefy Dobry Start

„Personal branding jako alternatywa dla tradycyjnego marketingu” (WT 10.09.19, 14.30-17.00)

Personal branding to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w kontekście marketingu, rozwoju firmy, budowania rozpoznawalności marki. Z pewnością jest jednym z tych, o którym właściciel małej, czy średniej firmy powinien wiedzieć jak najwięcej! W trakcie spotkania dowiesz się jak świadomie zadbać o kreowanie własnej marki wykorzystując takie platformy jak: Facebook, Instagram, You Tube, czy LinkedIn. Zrozumiesz podstawowe mechanizmy, które kształtują personal branding w sieci. 

Jakub Nagórski

Jakub Nagórski

Specjalista od marketingu z naciskiem na marketing internetowy z 13 letnim doświadczeniem.

Pokochaj wystąpienia publiczne (ŚR 11.09.19, 14.30-17.00)

Sztuka autoprezentacji jest czymś więcej niż tylko prezentowaniem siebie przed innymi ludźmi. To świadomość siebie, swoich mocnych stron oraz tego nad czym trzeba popracować. Jest to umiejętność, która pozwala kreować swój wizerunek, która pozawala pojawiający się stres związany z autoprezentacją traktować, jako czynnik mobilizujący. W trakcie szkolenia dowiesz się jak budować świadomość sceniczną, jak pokonać lęk przed wystąpieniami i co zrobić, by chciano Cię słuchać. Poruszymy tematykę samoakceptacji, obecność scenicznej, uważności i podążania za odbiorcami, przygotowania krótkiego speachu – mowy windowej. Czeka nas dużo ćwiczeń praktycznych!

Barbara Lech

Barbara Lech

Dyplomowany coach, dyrektor Oddziału Śląskiego Izby Coachingu. Autorka książek i szkoleń oraz autorskich programów i narzędzi.

Model biznesowy JA. Własna firma – od pomysłu do dotacji na start (CZW 12.09.19, 14.30- 17.00)

Chodzi Ci po głowie pomysł utworzenia własnej działalności gospodarczej? Zastanawiasz się czy sobie poradzisz, czy masz odpowiednią wiedzę i kompetencje, czy to, co chcesz zaoferować ma szansę się sprzedać? Nie do końca masz pewność co tak naprawdę chcesz robić, a może masz tak dużo pomysłów, że nie wiesz na który się zdecydować? Podczas warsztatów dowiesz się jak doprecyzować swój zamysł dzięki pracy nad utworzeniem modelu biznesowego swojego przedsięwzięcia. Stworzysz jego wstępną wersję, nauczysz się jak ją modyfikować, aby odpowiadała zmieniającym się czynnikom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Dowiesz się też czy możesz pozyskać dotację na utworzenie firmy, jak i gdzie szukać informacji na jej temat oraz jak przełożyć założenia modelu biznesowego na potrzeby stworzenia wniosku o dofinansowanie na utworzenie działalności gospodarczej.

Prowadząca: Katarzyna Westerowska

Katarzyna Westerowska

Katarzyna Westerowska

Trener, coach, doradca zawodowy, współwłaścicielka Strefy Dobry Start

„Pozyskiwanie klientów na rynku lokalnym – wizytówka Google Moja Firma” (PT 13.09.19, 14.30-17.00)

Zastanawiasz się jak pozyskać Klientów i jak zaprezentować się w Internecie? Prowadzisz fanpage na Facebooku, jednak Klienci do Ciebie nie docierają? Na inne działania marketingowe nie masz funduszy i czasu? Myślisz o własnej stronie internetowej i blogu ale nie wiesz jak się do tego zabrać, a agencje, które się w tym specjalizują żądają niemałych pieniędzy za ich stworzenie i obsługę? Google oferuje całkowicie bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci pokazać się w wyszukiwarce, prowadzić własnego bloga, kontaktować się z Klientami. Dzięki wizytówce Google Moja Firma Twoi Klienci znajdą Cię w Internecie, a Twój blog powstanie automatycznie bez żadnych kosztów. Dodatkowo dodasz swoje usługi i produkty, a odwiedzający bezpośrednio skontaktują się z Tobą telefonicznie. Jak zrobić to dobrze? Jak odpowiednio wykorzystać wszystkie możliwości GMF, jak stworzyć własną stronę internetową w oparciu o wizytówkę, jak zbierać opinie? Tego wszystkiego dowiesz się podczas warsztatów!

Maciek Westerowski

Maciek Westerowski

Trener, coach, doradca zawodowy, specjalista ds marketingu internetowego, współwłaściciel Strefy Dobry Start

Strefa Rozwoju Osobistego

„Poznaj swój potencjał. O budowaniu efektywności osobistej” (WT 10.09.19, 17.30-20.30)

Poświęcasz od czasami chwilę na to, aby zastanowić się w czym jesteś dobra/dobry, jakie są Twoje mocne strony, wykonywanie jakich czynności przychodzi Ci z łatwością, a do których musisz się zmuszać? Zadajesz sobie pytania jaka/jaki jestem, za co lubię siebie? Z doświadczenia pracy z Klientami wiem, że zazwyczaj ludzie nie poświęcają na to zbyt wiele czasu… Często wręcz szybciej są w stanie wymienić swoje słabe strony, niedoskonałości. Podczas warsztaty popracujemy nad tym, aby poznać Twój potencjał. Sprawdzimy jaki masz typ osobowości, jak wykorzystać związane z nim predyspozycje, a jakie kompetencje mogą wymagać doskonalenia. Znajomość siebie jest bowiem podstawą do budowania efektywności osobistej.

Maciek Westerowski

Maciek Westerowski

Trener, coach, doradca zawodowy, specjalista ds marketingu internetowego, współwłaściciel Strefy Dobry Start

„W dobrym kierunku – o poszukiwaniu ścieżki spełnienia zawodowego” (ŚR 11.09.19, 17.30-20.30)

Myślisz sobie czasem, że praca, którą aktualnie wykonujesz nie jest dla Ciebie najlepsza? Nie
odpowiada Ci stanowisko, które zajmujesz, zakres obowiązków, tempo pracy, atmosfera? A może nie potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie co powoduje, że czujesz się niezadowolona/niezadowolony? Szukasz innych opcji, ale nie potrafisz zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze? Nie masz pojęcia w jakim kierunku chciałabyś/chciałbyś podążać, a uczucie chaosu z tym związane powoduje frustrację i bezradność? Zapraszam na warsztaty! W ich trakcie wykonamy ćwiczenia, dzięki którym będziesz miała/miał większą świadomość tego, co jest dla Ciebie ważne, czym jest dla Ciebie praca, czego potrzebujesz, aby poczuć, że jesteś we właściwym miejscu.

Katarzyna Westerowska

Katarzyna Westerowska

Trener, coach, doradca zawodowy, współwłaścicielka Strefy Dobry Start

„Voice Dialogue, czyli Dialog z Głosami – metoda rozwoju świadomości” (CZW 12.09.19, 17.30-19.30)

Voice Dialogue (Dialog z Głosami) jest praktyczną metodą rozwoju świadomości opartą o
psychologię wielu ja, w której zakłada się, że składamy się z wielu podosobowości, z różnych ja. Opracowana przez parę psychologów, Sidrę i Hala Stone, w latach siedemdziesiątych, metoda pozwala na bezpośredni dostęp do podosobowości (głosów, energii) i pracę poprzez rozmowę z nimi. Ma silnie integrujący i uwalniający charakter. Pozwala na szybką i efektywną pracę z różnego rodzaju problemami i wspomaga proces rozwoju świadomości poprzez wzmocnienie Świadomego Ja, oddzielonego od wszystkich podosobowości. Z powodzeniem stosowany jest w wielu kontekstach jako metoda wspierająca rozwój osobisty przez terapeutów, coachów, nauczycieli. W trakcie spotkania opowiem Wam o podstawach Voice Dialogue, przedstawię podstawowe założenia i koncepcje. W części warsztatowej w praktyczny sposób poszukamy różnych głosów. Spotkasz się ze swoim Obrońcą/Kontrolerem, być może z Perfekcjonistą, który wymaga, żeby wszytko było zrobione jak najlepiej albo z Popychaczem, który może przed zaśnięciem przypomina Ci często ile jeszcze rzeczy jest do zrobienia. Poszukamy także wspierających głosów, np. Radości, Spokoju, Pewności Siebie i odkryjemy, co mają nam do powiedzenia. Na koniec odpowiem na Wasze pytania dotyczące Voice Dialogue.

Adam Kuśnierz

Adam Kuśnierz

Pracuje metodą Voice Dialogue z osobami doświadczającymi różnych problemów natury psychologicznej.

„Za głosem ciała – analiza Bioenergetyczna Aleksandra Lowena” (PT 13.09.19, 19.00-20.30)

Analiza Bioenergetyczna jest metodą stworzoną i opracowaną przez amerykańskiego psychiatrę i psychoterapeutę Aleksandra Lowena. Bioenergetyka łączy w sobie tradycyjną psychoterapię z elementami pracy z ciałem.  Ta forma terapii zakłada, że każde przewlekłe napięcie mięśniowe jest skutkiem niewyrażonych uczuć złości, strachu czy smutku. Chroniczne napięcia ograniczają naszą żywotność, ekspresję, odczuwanie emocji.  By zapoznać się z metodą zapraszam do udziału w grupie ćwiczeniowej. Głównym celem ćwiczeń bioenergetycznych jest pogłębienie kontaktu z własnym ciałem, świadomości płynących z niego sygnałów, dotarcie do przewlekłych napięć mięśniowych ograniczających żywotność. W trakcie zajęć, poprzez szereg ćwiczeń będziemy pracować nad gruntowaniem, budowaniem zaufania do ciała oraz ożywiania zamrożonych w nim emocji.

Ilona Czyż

Psycholog, psychoterapeuta w nurcie analizy bioenergetycznej, członkini Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej.

Strefa Kobiet „W równowadze”

„Czego potrzebujemy? O dążeniu do równowagi i spełnienia. Spotkanie inaugurujące
projekt Strefa Kobiet „W równowadze” (PN 09.09.19, 17.30-20.30)

Czasy, kiedy kobiety pełniły tylko jedną życiową rolę – opiekunki domowego ogniska już dawno minęły. Świat wokół nas zmienia się w błyskawicznym tempie. Zachodzące w nim zmiany spowodowały, że także tradycyjny podział ról w rodzinie coraz częściej się zaciera. Dzięki temu kobiety, poza tym, że zostają matkami i często jeszcze w szerszym niż mężczyźni zakresie opiekują się domem, mają także inne potrzeby – pracują zawodowo, chcą realizować swoje aspiracje i piąć się po ścieżce kariery, dbają o rozwój osobisty, wykształcenie i aktualizowanie swojej wiedzy, a do tego chcą realizować swoje hobby, pasje, odnaleźć radość z życia. Czy to jest łatwe? Z mojego doświadczenia wynika, że nie. Potwierdzają to kobiety, z którymi spotykam się na co dzień. Często rezygnują z siebie, kontaktów towarzyskich, pod przykrywką zmęczenia zamykają się w domu same ze swoimi myślami, popadają w depresję. Chcę stworzyć przestrzeń, w której będziemy się czuć dobrze, w której każda z nas znajdzie coś dla siebie, poczuje wsparcie, inspirację i siłę. Aby to zrobić – chcę wiedzieć co jest dla Ciebie ważne. Czego potrzebujesz, co sprawi, że poczujesz się lepiej, uśmiechniesz się i z radością spotkasz się z innymi kobietami, które też są dla siebie ważne. Jeśli czujesz, że chciałabyś współtworzyć tę przestrzeń, poznać kobiety podobne do Ciebie, mające podobne wartości – zapraszam na spotkanie! Będziemy rozmawiać o tym czym jest dla Ciebie życiowa równowaga, kto i co daje Ci siłę, jak wspierać się nawzajem. Napijemy się dobrej kawy/herbaty i zjemy coś słodkiego.

Katarzyna Westerowska

Katarzyna Westerowska

Trener, coach, doradca zawodowy, współwłaścicielka Strefy Dobry Start

„Jak Czerwony Kapturek Wilka Połknął – źródło kobiecej mocy, odwagi i siły” (WT 10.09.19, 17.30-20.30)

Warsztat dla kobiet, które wiedzą, czego chcą, choć nie mają pewności, czy powinny. Dla kobiet, które wychowały się w duchu grzecznej dziewczynki całującej nielubianego wujka i uważającej, by nie pobrudzić spódniczki. Dla tych, które próbują godzić pracę na etacie i pracę w domu jako matki i opiekunki. Kobiet, które nie przestały marzyć ale nie odnajdują w sobie energii potrzebnej by plany zamienić na działanie. Podczas warsztatu będziemy pracować metodami Twórczej Imaginacji Junga i Ruchu Autentycznego Whitehouse i Adler. Zabierz ze sobą karimatę, włóż wygodny strój, nie zapomnij o poczuciu humoru.

Prowadząca: Monika Broszkiewicz

Monika Broszkiewicz

Socjolożka, pedagożka, trenerka. Pracuje metodami twórczymi, w oparciu o techniki improwizacji, warsztatu wizualnego, pracę z ciałem i ruchem.

„Ziołowe sposoby na zimowe kłopoty, czyli odporność zaklęta w roślinach” (CZW
12.09.19, 17.30-20.00)

Podczas wykładu spotkacie się z roślinami, które wspomagają budowanie odporności. Rośliny od tysiącleci są źródłem, z którego czerpiemy pożywienie, zdrowie, a nawet energię. Z pokolenia na pokolenie ludzie przekazywali sobie wiedzę o tym jak wykorzystać siłę zaklętą w roślinach, z matki na córkę, z ojca na syna. Zobaczycie jak można je wykorzystać, tak aby wspomagały nasz układ odpornościowy poprzez codzienną stymulację, a także co dobrze mieć w domowej ziołowej apteczce.  Będziecie mogli zobaczyć, dotknąć, powąchać prawdziwych ziół i przetworów ziołowych, nawet takich, których receptury sięgają wczesnego średniowiecza, a przecież działają do dziś

Magdalena Mildner

Dyplomowany zielarz fitoterapeuta - absolwentka Instytutu Medycyny Klasztornej w Katowicach, trener dietetyki, instruktor jogi i fitness.

„Mandragora: słodko-gorzki stres kobiet. Warsztat oparty na mocy kręgu” (PT 13.09.19, 17.30-20.30)

Mandragora to warsztat oparty na mocy kręgu, podczas którego wykorzystuję fotografię jako formę pracy rozwojowej. Celem warsztatu jest odczarowanie stresu jako negatywnego doświadczenia i budowanie na jego pozytywnych aspektach. Co będziemy robić? Podczas warsztatu usiądziemy w kręgu i doświadczysz siły zdjęć. Fotografie poprowadzą Cię w podróż do Twojego wnętrza. Dzięki tej wycieczce:

  • Zejdziesz z asfaltowej drogi umysłu i wejdziesz na dziki szlak serca
  • Poznasz kilku współtowarzyszy Twojej podróży: Stres, Przyczyny i Potrzeby
  • Poznasz zależności między nimi
  • Dowiesz się gdzie na Twoim szlaku chowają się Przyczyny
  • Co chce Ci powiedzieć Stres
  • I czym jest Twoja najlepsza przyjaciółka Potrzeba

Gabriela Luboń

Trenerką rozwoju osobistego, fotografka, fitoterapeutka, zielarka. Współorganizowała spotkania networkingowe dla kobiet Latające Kręgi na Śląsku.

FORMULARZ ZAPISÓW

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Udostępnij: