Dogoterapia z angielskim

  • Post author:
  • Post published:20 maja 2017
  • Post category:Blog

Dogoterapia Katowice z językiem angielskim

Wspólnie ze szkołą językową PESTKA zapraszamy dzieciaki w wieku przedszkolnym i szkolnym na niecodzienne zajęcia w ramach dogoterapii. Niecodzienne, bo połączone z nauką języka angielskiego!

Dogoterapia KatowiceUczestnicy zajęć poznają zasady zachowania się w obecności psa, zasady bezpieczeństwa, a także, niejako przy okazji, nauczą się nowego słownictwa z języka angielskiego poprzez zabawę z Łajką – certyfikowanym psem terapeutycznym.

Obecność psa motywuje oraz wzmacnia chęć do wykonywania przez dzieci różnych, często wymagających zadań. Angielskie słówka wpadają do głowy prędzej, kiedy dzieci zaangażowane w zabawę z psem nie myślą o tym, że się uczą! A kontakt z łagodnym, specjalnie wytrenowanym psem pozwala na przełamanie obaw, czy strachu w kontakcie ze zwierzęciem.

Przebieg zajęć:

  • Witamy się – przewodnik przedstawia siebie i psa. Pyta czy dzieci wiedzą jak należy witać się z psem. Następnie informuje dzieci o zasadach witania się z psem oraz pokazuje dzieciom jak należy to zrobić. Pyta jak witają się ludzie. Przewodnik prosi dzieci o pojedyńcze podejście do psa i przywitanie się z nim.
  • Części ciała psa i człowieka – przewodnik pokazując dzieciom części ciała psa wymawia ich nazwy po polsku i angielsku. Następnie pokazuje części ciała człowieka i je nazywa w j. angielskim a także wskazuje różnice między człowiekiem a psem.
  • Zabawa ruchowa z psem – przewodnik pokazuje jakie sztuczki potrafi pies ( sit, lie down, paw, give me five). Następnie wydaje polecenia dzieciom w j. angielskim – “czy wy też potraficie usiąść, położyć się i przybić sobie piątkę?”. Następnie zaprasza dzieci do zabawy z psem.
  • Dzieci rysują swoje ulubione zwierzę
  • Pożegnanie z czworonożnym przyjacielem

 Zajęcia poprowadzi Milena Starok – filolog angielski, nauczycielka języka angielskiego, miłośniczka koni I psów, właścicielka Łajki – certyfikowanego psa terapeutycznego.

Termin:  31.05.2017r., godz. 17.00-18.00

Miejsce: Strefa Dobry Start, ul. Dyrekcyjna 4/2

Koszt: BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE

Masz pytania? Zadzwoń: 0 506 098 493 lub przez stronę kontakt.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową przez formularz:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Udostępnij: