Dogoterapia

Warsztaty dla dzieci Dogoterapia z językiem angielskim

Dogoterapia warsztaty dla dzieciWspólnie ze szkołą językową PESTKA zapraszamy dzieciaki w wieku przedszkolnym i szkolnym na niecodzienne zajęcia w ramach dogoterapii. Niecodzienne, bo połączone z nauką języka angielskiego!

Uczestnicy zajęć poznają zasady zachowania się w obecności psa, zasady bezpieczeństwa, a także, niejako przy okazji, nauczą się nowego słownictwa z języka angielskiego poprzez zabawę z Łajką – certyfikowanym psem terapeutycznym.

Obecność psa motywuje oraz wzmacnia chęć do wykonywania przez dzieci różnych, często wymagających zadań. Angielskie słówka wpadają do głowy prędzej, kiedy dzieci zaangażowane w zabawę z psem nie myślą o tym, że się uczą! A kontakt z łagodnym, specjalnie wytrenowanym psem pozwala na przełamanie obaw, czy strachu w kontakcie ze zwierzęciem.

Przebieg przykładowych zajęć:

  • Dogoterapia warsztaty dla dzieciWitamy się – przewodnik przedstawia siebie i psa (I’m Milena and this is Łajka). Pyta czy dzieci wiedzą jak należy witać się z psem. Następnie informuje dzieci o zasadach witania się z psem oraz pokazuje dzieciom jak należy to zrobić. Pyta jak witają się ludzie (Hello, Hi, Good morning, shake hands). Przewodnik prosi dzieci o pojedyńcze podejście do psa i przywitanie się z nim.
  • Części ciała psa i człowieka – przewodnik pokazując dzieciom części ciała psa wymawia ich nazwy po polsku i angielsku (Eye, nose, ear, tail, paw(. Następnie pokazuje części ciała człowieka i je nazywa w j. angielskim a także wskazuje różnice między człowiekiem a psem.
  • Zabawa ruchowa z psem – przewodnik pokazuje jakie sztuczki potrafi pies (sit, lie down, paw, give me five). Następnie wydaje polecenia dzieciom w j. angielskim – “czy wy też potraficie usiąść, położyć się i przybić sobie piątkę?”. Zaprasza dzieci do zabawy z psem.
  • Dzieci rysują swoje ulubione zwierzę
  • Pożegnanie z czworonożnym przyjacielem

Przeczytaj o wcześniejszych zajęciach w Strefa Dobry Start

Zajęcia poprowadzi Milena Starok – wykwalifikowana trenerka, filolog angielski, nauczycielka języka angielskiego, miłośniczka koni i psów, właścicielka Łajki – certyfikowanego psa terapeutycznego.

Termin:  od 6.10.2017r. (co drugi piątek)

I grupa: godz. 17.00-17.40

II grupa: godz. 17.45-18.25

Miejsce: Strefa Dobry Start, ul. Dyrekcyjna 4/2

Koszt: 40 zł/zajęcia/dziecko

Grupa liczy 8 – 12 dzieci (wiek 4 – 13 lat).

Masz pytania organizacyjne? Zadzwoń: 506 098 493 lub przez stronę kontakt.

Masz wątpliwości dotyczące merytoryki zajęć? Zadzwoń: 501 483 619,  mail: jezykipestka@gmail.com

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową przez formularz:

Potwierdzam udział w warsztatach: Dogoterapia z angielskim TakNie

* Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych. Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności.