Gra szkoleniowa

  • Post author:
  • Post published:31 lipca 2017
  • Post category:Blog

Gry szkoleniowe dla menedżerów i osób prywatnych

Podczas naszych szkoleń, pracujemy metodą warsztatowa. Bez względu czy szkolenia dotyczą e-marketingu, zarządzania zmianą, zespołem, kompetencji interpersonalnych czy sprzedażowych, staramy się zachować proporcje 80% praktyki i 20% niezbędnej dawki teorii. Uważamy, że tylko wtedy kiedy uczestnicy poczują działanie ćwiczeń na sobie są w stanie wyciągnąć wnioski, które pomogą im w rozwiązaniu problemów, bądź przekroczeniu barier, z którymi się borykają.

Od dłuższego czasu wykorzystujemy różne narzędzia, które pomagają nam w pracy. Od początku naszej pracy trenerskiej zapraszamy uczestników szkoleń do udziału w grach rozwijających kreatywność, lub pomagających budować zespoły. Na szkolenia z e-marketingu tworzymy własne rozwiązania, pozwalające na rozgrywkę i doświadczanie wiedzy z przygotowania kampanii AdWords, wyszukiwania słów kluczowych czy organizacji własnego czasu pracy.  Ostatnio postawiliśmy również na dostępne na rynku gry szkoleniowe. Od października ubiegłego roku w czasie warsztatów dla menedżerów, osób bezrobotnych i sprzedawców testujemy i wykorzystujemy kilkanaście gotowych gier, zmodyfikowanych pod nasze szkolenia.

Gra szkoleniowa „Zabójcy zmiany”

gra szkoleniowaJedną z takich gier, która przypadła nam do gustu są „Zabójcy Zmiany” stworzone zarówno koncepcyjnie jak i graficznie przez Marka Janigacza. Wykorzystujemy ją zarówno na szkoleniach z zarządzania zespołem pracowniczym jak również po pewnej modyfikacji na warsztatach z kompetencji interpersonalnych. Gra szkoleniowa oparta jest na metaforze i w niej tkwi jej siła. Nie ważne jak potoczy się rozgrywka, ważne są wnioski uczestników, które padają po rozgrywce.

Ale od początku. Gra przenosi nas w lata 30-40 ubiegłego wieku. W mrocznym klimacie czarnego kina zamienia uczestników w detektywów. Jednak nie pracują oni indywidualnie. Ich poczynania i decyzje zależą również od zespołu, w którym się znajdą. Tak więc to z kim pracujesz i jakie podejście do tematu on prezentuje może okazać się kluczowe. Dodatkowo koncepcja gry opiera się na kontekstach. Kontekstach tego co się wydarzyło najpierw. Otóż twórca wyszedł z założenia, że nasze poczynania będą różne w zależności od sytuacji, w której jesteśmy. Bez względu czy będzie to organizacja czy my sami w zależności od okoliczności podejmujemy inne decyzje. I właśnie dlatego w grę można grac w tym samym składzie kilkanaście razy i za każdym razem jej rezultat będzie inny.

Gra szkoleniowa

„Zabójcy zmiany” jest grą karcianą, ze znakomicie przygotowanymi wizualnie kartami kontekstów, potencjalnych zabójców i kartami akcji. Jej przygotowanie to atut przy pracy z menedżerami czy osobami na kierowniczych stanowiskach. W czasie pracy z osobami indywidualnymi, trzeba wprowadzić kilka poprawek w nazewnictwie i czasami uczestnicy zapominają, o tych informacjach.

Wnioski

Gra świetnie obrazuje proces zmiany i wyzwania, które na nas czy na organizację czekają. Nie ważne czy prawidłowo wskażemy tytułowego zabójcę, czy zabójców zmiany. Ważne są nasze emocje i doświadczenia, których doznajemy w czasie rozgrywki. Wypracowane przez uczestników wnioski czasami przerastają nasze oczekiwania. Wśród menedżerów uzupełniamy rozgrywkę elementami z teorii przywództwa sytuacyjnego, kultury organizacyjnej i komunikacji interpersonalnej. Natomiast wśród osób indywidualnych nacisk kładziemy na znaczenie i gotowość do zmian.

Zapraszamy do naszej Strefy na wspólne rozgrywki. W każdy ostatni czwartek miesiąca przygotujemy dla Was rozgrywkę. Każdy może spróbować swoich sił w grach szkoleniowych. W luźnej atmosferze, przy kawie czy herbacie jest możliwość rozwoju swoich kompetencji. Koszt uczestnictwa w warsztatach z wykorzystaniem gier szkoleniowych to 40 złotych od osoby. W cenie kawa, herbata i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Udostępnij: