Komunikacja interpersonalna na wesoło

  • Post author:
  • Post published:14 grudnia 2017
  • Post category:Blog

Techniki komunikacji interpersonalnej

techniki komunikacji interpersonalnejW Strefie Dobry Start odbyły się warsztaty z doskonalenia techniki komunikacji interpersonalnej na wesoło, z których cały dochód przeznaczony został na rzecz Lenki. Warsztaty, które skupiły się na precyzyji w przekazywaniu komunikatów odbyły się we wtorek 12 grudnia w kameralnym gronie. Mimo zapisu znacznie wiekszej ilości osób gościlismy jedynie Sonię i Mateusza. Na szczęście uczestnicy wykazali spore zainteresowanie tematem i aktywnie brali udział w ćwiczeniach.

Podczas warsztatów wykorzystaliśmy grę Duplik, polegającą na rysowaniu zabawnych postaci ze słuchu. Śmiechu i zabawy było sporo a uczestnicy przekonali się, że o precyzję i wzajemne zrozumienie nie jest tak łatwo 🙂 Dziękujemy Wam za udział i bardzo pozytywne informacje zwrotne po warsztatach 🙂

Lenka

Lenka to dziewczynka, u której wykryto złośliwego guza mózgu. Cała historia zaczęła się w 2005 roku, gdy zdiagnozowano chorobę. Guz został wycięty jeszcze w tym samym roku podczas bardzo skomplikowanej operacji, ale niestety choroba ma charakter złośliwy (III stopień), co oznacza nic innego jak tendencję do  odnawiania się i przerzutów. Pomimo wielu starań ciągle potrzebne jest dalsze leczenie. W Polsce dostępne są tylko radio i chemio terapie, które mocno niszczą organizm i dodatkowo nie dają gwarancji wyleczenia choroby. Pomoc dla dziewczynki poszukiwana jest także poza granicami kraju, a każda nowa metoda i terapia może wiele zmienić i dać nową nadzieję.

Leczenie Lenki zajmuje rodzicom bardzo dużo czasu, co chwilę potrzebne są kolejne rehabilitacje, leki i badania. Stan zdrowia dziewczynki musi być pod stałą kontrolą  lekarzy, guz w każdej chwili może zacząć odrastać lub mogą pojawić się przerzuty. Guz ten upodobał sobie komorę mózgową, która znajduje się bezpośrednio przy pniu mózgu. Skutkiem lokalizacji guza znajdującego się w tej okolicy może być uszkodzenie w skutek zabiegów właśnie pani mózgu, które powoduje problemy z oddychaniem, przełykaniem, biciem serca, poruszaniem się czy wieloma innymi podstawowymi funkcjami życiowymi. Pojawił się także dodatkowy problem – powikłaniem po operacji jest niedosłuch prawego ucha.

Każde leczenie wiążę się jednak z ogromnymi kosztami. Z związku z tym Fundacja Pomocy Dzieciom “Pozwól Żyć” mająca swoją siedzibę w Mysłowicach wzięła rodzinę pod swoje skrzydła i stara się jak najbardziej im pomóc. Organizowane są różnego rodzaju zbiórki pieniędzy, wydarzenia oraz możliwość przekazania darowizny.

Dziekujemy uczestnikom warsztatów doskonalących techniki komunikacji interpersonalnej i trenerowi za uczestnictwo i pomoc dla dziewczynki.

Informacje o kolejnych warsztatach doskonalących kompetencje interpersonalne znajdziecie na stronie: szkolenia interpersonalne

Udostępnij: