Kreatywne urodziny

  • Post author:
  • Post published:4 marca 2017
  • Post category:Blog

Kreatywne urodziny dla Przedszkolaków

Pierwsze koty za płoty!

Dzieje się! W sobotę 26.02.2017r. zainaugurowaliśmy działalność Strefy Dobry Start! Początek był to całkiem przyjemny, pierwszym wydarzeniem w naszej przestrzeni były bowiem kreatywne urodzinki 4-letniej Natalii.

Przygotowaliśmy dla Jej gości 2 pomieszczenia, w których na tę okazję zrobiło się bardzo kolorowo! Były różnobarwne poduchy, chorągiewki i mnóstwo balonów! Na stole kolorowe serwetki, soczki, owoce i oczywiście specjalna „zastawa” zamówiona na życzenie naszej Klientki – obowiązkowo z wizerunkiem bohaterów „Krainy Lodu”.

W programie imprezy znalazły się, poza czasem na wspólne rozmowy i pałaszowanie słodkości przy kolorowym stole, 2 warsztaty zaprojektowane specjalnie dla małych przedszkolaków. Przyjęcie rozpoczęliśmy od warsztatów kreatywnych, przygotowanych przez naszą doświadczoną animatorkę. Pani Agata, uprzedzona, że Solenizantka bardzo lubi zabawy plastyczne, zaproponowała Jej i pozostałym gościom, przygotowanie śmiesznych pacynek.

Dzieci wykonały je ze skarpetek, guzików, kawałków filcu, wełnianych warkoczyków i innych tego typu gadżetów. Goście urodzinowi byli tą zabawą zachwyceni! Doszły nas słuchy, że niektóre z dzieci nawet spały ze swoją pacynką i następnego dnia zabrały ją ze sobą do przedszkola! W trakcie tworzenia zabawek była też szansa na zabawę guzikami, budowanie wieży z kolorowych nakrętek i inne, wymyślone przez dzieci, atrakcje!

Po przerwie na tort i inne słodkości, przyszedł czas na zajęcia ruchowe! Oj działo się, działo! Były tańce, śpiewy, skoki, rozgrywki balonami, gra na instrumentach, a nawet niewinna bitwa na poduszki! Dzieciaki zdecydowanie pokazały ile mają w sobie energii i chęci do spontanicznej i szalonej zabawy J Choć momentami było bardzo głośno, warto było zobaczyć tę niepohamowaną niczym radość! Rodzice w tym czasie, w pokoju obok, częstowali się tym, co przygotowaliśmy dla nich 😉 Były przekąski, ciasto, ciepłe i zimne napoje.

Myślę, ze wszyscy wyszli od nas zadowoleni! Cieszy nas to, że nasi goście bardzo chwalili czas spędzony w Strefie Dobry Start! Mamy skrytą nadzieję, że będziemy mieć więcej okazji do tego typu spotkań i zabawy. Właśnie po to stworzyliśmy to miejsce!

Kreatywne urodziny dla Przedszkolaków? Zapytaj!

 

Udostępnij: