Podsumowanie 2018 roku

  • Post author:
  • Post published:10 stycznia 2019
  • Post category:Blog

Rok 2018 był dla nas czasem intensywnych działań i rozwoju. Nabraliśmy rozpędu i chęci na nowe i nieznane! Poniżej chcieliśmy zaprezentować, co działo się przez cały poprzedni rok i co udało nam się osiągnąć.

Realizacja projektów unijnych

Z początkiem 2018 roku zaczęliśmy realizację dwóch projektów dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo: “Młodość to atut – nie przeszkoda” i “Czas na zmiany”. Wzięło w nich udział około 170 osób. Osoby biorące udział w projekcie, skorzystały z 5 godzin coachingu, co pozwoliło na wsparcie i poprowadzenie ich przez ścieżkę zawodową. Ponadto każdy z uczestników projektów odbył 4-godzinne doradztwo zawodowe, które przede wszystkim pomogło określić potrzeby uczestnika i odpowiednie rozwiązania przed wejściem na rynek pracy. Doradztwo zawodowe polega na udzieleniu wsparcia w zakresie kariery, wyboru zawodu lub kształcenia. Podczas doradztwa uczestnik wraz z doradcą wypełnia indywidualny plan działania (IPD). Doradztwo trwa około 3 godzin. W zależności od potrzeb, doradca proponuje wykorzystanie np.: testu badającego style zachowań DISC, testu preferencji i predyspozycji zawodowych, czy testu kompetencji społecznych.

Dla uczestników projektów unijnych zostały również poprowadzone warsztaty z kompetencji miękkich oraz z metod aktywnego poszukiwania pracy. Okazały się one bardzo wartościowe. Dzięki nim uczestnicy mogli nauczyć się jak radzić sobie ze stresem oraz jak być asertywnym. Z kolei podczas drugich warsztatów poruszane były między innymi kwestie poprawnego formułowania CV oraz jak rozmawiać na rozmowie o pracę, aby zachęcić do siebie przyszłych pracodawców.

Marketing

W Strefie Dobry Start odbyło się również kilka innych ważnych wydarzeń. W przeciągu roku udało nam się przeprowadzić 4 szkolenia Google Ads, podczas których uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak stworzyć swoją pierwszą kampanię, w jaki sposób dobrać odpowiednią grupę docelową oraz jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe. Kolejnym, równie ciekawym kursem był 10-dniowy kurs marketingu internetowego. W programie uwzględniliśmy między innymi: social media, google ads, google analytics. W 2018 roku mieliśmy również okazję poprowadzić szkolenie SEO, czyli szkolenie z optymalizacji stron internetowych. Uczestnicy dowiedzieli się: jak zoptymalizować stronę pod google, jak mierzyć skuteczność swoich działań, jak trafić na pierwszą stronę w wyszukiwarce oraz poznali istotne narzędzia wspomagające pracę!

Wynajem sal i gabinetów

Cieszymy się, że w minionym roku poznaliśmy tak wiele wspaniałych ludzi i że mogliśmy dzielić naszą przestrzeń z tak interesującymi i pasjonującymi osobami. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i wynajmowali u nas sale i gabinety. W naszych progach realizowane były różnego rodzaju warsztaty rozwojowe, ale także ogrom szkoleń i spotkań. Mowa o: szkoleniu z kreatywności, zajęcia jogi, spotkania TTT (trener trenerowi trenerem), spotkaniu latających kręgów i wielu innych! Jesteśmy chętni na więcej, dlatego wciąż szukamy nowych, fascynujących osób do współpracy! Nasze klimatyczne wnętrza skradły już niejedno serce! 🙂

Coaching

W minionym roku trójka współpracujących z nami coachów przeprowadziła ponad 1000 godzin indywidualnych sesji coachingowych dla uczestników projektów, osób indywidualnych i coachingu biznesowego dla firm i instytucji.

2019

Co czeka nas w 2019 roku? Na pewno wiele wyzwań, ale wiemy, że to dzięki nim, uczymy się czegoś nowego! Jesteśmy ciekawi, co przyniesie ten nowy rok i pełni nadziei, że będzie to kolejna, owocna dawka dobrej energii! Do zobaczenia w Strefie Dobry Start.

Udostępnij: