Projekty UE

  • Post author:
  • Post published:17 września 2018
  • Post category:Blog

Podsumowanie projektów finansowanych z UE

Powoli zbliżamy się do końca z organizacją Projektów Unijnych. Pozostała nam jeszcze rekrutacja do ostatnich grup w dwóch projektach.

Projekt „Zagraniczny staż – nowe możliwości”

Obecnie odbywają się jeszcze u nas zajęcia z języka angielskiego, które przygotowują uczestników do wyjazdu na staż do Wielkiej Brytanii. Został ostatni miesiąc nauki, a wyjazd zbliża się wielkimi krokami. Projekt “Zagraniczny staż – nowe możliwości” to doskonała opcja dla młodych ludzi, którzy chcieliby odbyć interesujący staż, pozwiedzać, zasmakować nowej kultury oraz przekonać się jak wygląda życie za granicą. Jedna z grup już jest po wyjeździe, druga aktualnie przebywa w Birmingham, a trzecia się przygotowuje do podróży. W październiku rozpocznie się rekrutacja do ostatniej już grupy. Zapraszamy kolejne 12 osób do wypełnienia dokumentów.

„Projekt „Młodość to atut nie przeszkoda”

projekty unijne Katowice

Równie interesującym projektem, jest “Młodość to atut – nie przeszkoda”. W sobotę ostatnia grupa rozpoczęła szkolenie z kompetencji miękkich i metod aktywnego poszukiwania pracy. Po tych kilku dniach szkoleń, uczestnicy odbędą kurs w wybranym przez siebie kierunku. Z pewnością jest to świetna metoda do rozszerzenia swoich umiejętności, a co za tym idzie – szybszego znalezienia wymarzonej pracy. Każdy pragnie znaleźć miejsce zatrudnienia, do którego będzie chodził z przyjemnością. Można więc powiedzieć, że jest to olbrzymi krok w stronę wyczekiwanej stabilności i satysfakcji zawodowej.

Projekt „Czas na zmiany”

szkolenia dla bezrobotnych Katowice Strefa Dobry Start Katowice

W ostatnim tygodniu września rusza także ostatnia grupa w wieku 30+. Projekt “Czas na zmiany” jest bardzo podobny do powyższego, z tym że jest dla osób nieco starszych. Polega na tym samym – czyli na podniesieniu kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu zatrudnienia osobom bezrobotnym. O ile dla młodszych istnieje możliwość odbycia stażu, o tyle w tej grupie wiekowej skupiamy się na znalezieniu stałego zatrudnienia. Ważny jest fakt, że każdy z uczestników bez ponoszenia kosztów, może aktywizować się zawodowo.

Każda z tych inicjatyw kładzie nacisk na mobilizację osób bezrobotnych do podjęcia pracy. Przede wszystkim, żadna z osób nie ponosi jakichkolwiek kosztów, co oczywiście jest ważne ze względu na to, że osoby będące bez zatrudnienia nie mają możliwości finansowej, aby opłacić koszty kursu. Cieszy nas, że tak wiele osób mogliśmy wspomóc i sprawić, że ich ścieżka zawodowa stanie się jeszcze bardziej urozmaicona.

Doradztwo zawodowe

W każdym z projektów dla uczestników przeprowadzone zostały sesje doradztwa zawodowego. Spotkania z doradcą trwały po 4 godziny co daje nam z samych projektów ponad 600 godzin doświadczenia. W związku z tym zapraszamy do indywidualnych spotkań z naszym doradcą zawodowym, Maciejem Westerowskim. W związku z tym przygotował on specjalne pakiety zarówno dla osób w wieku szkolnym (ostatnia klasa gimnazjum, ósma klasa i trzecia klasa szkół średnich), jak i osób dorosłych chcących zmienić zawód. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie https://doradcazawodowy.eu

Udostępnij: