Spójność ciała i emocji

Warsztaty dla dzieci – Spójność ciała i emocji

Spójność ciała i emocji warsztaty dla dzieciSą propozycją dla wszystkich dzieci, które mają ochotę lepiej przyjrzeć się sobie, dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, o swoich emocjach i tym jak je prawidłowo regulować, jakie mają mocne strony nie negując tych słabych, jakie są ich potrzeby, marzenia, co jest dla nich ważne w ich życiu.

 Program warsztatów traktuje dziecko jako całość: w umyśle, emocjach i ciele. Darzy je ogromnym zaufaniem i daje mu bezpieczną przestrzeń poprzez ruch, arteterapię, sztuki wizualne, rozmowę do odkrycia tego, co w nim ważne i cenne.  Ale też pozwala dziecku na refleksję jak zarządzać sobą, aby lepiej funkcjonować w świecie?

Celem programu

jest poszerzenie wiedzy dziecka dotyczącej postrzegania samego siebie, rozwijania własnych zasobów, swoich potrzeb i emocji i uczy pozytywnego zarządzania psychologicznego sobą.

Warsztaty dla dzieci Spójność ciała i emocji to cykl 8 co tygodniowych warsztatów rozwoju osobistego dla dzieci od 5 do 12 roku życia przez ruch i sztuki wizualne w arteterapii. Jest skonstruowany w formie warsztatów autorskich które czerpią inspiracje z wielu źródeł i technik takich jak: trening uważności, Ruch Rozwijający Veroniki Sherborn, sztuki wizualne w arteterapii, Laban Bartenieff Movement System, czy też rytmy rozwojowe Kestenberg, coaching. Program nie stanowi formy terapii.

Autorki:

Ewa Baranowska-Jojkoukończyła studia pedagogiczne oraz podyplomowe z zakresu sztuki i arteterapii. Coach ICF. Na swojej ścieżce zawodowej uczyła się od wielu wybitnych specjalistów, terapeutów, coachów pracujących z dziećmi i osobami dorosłymi, za co jest im ogromnie wdzięczna. Nadal chętnie rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w wielu kursach dla specjalistów, które stanowią obszar jej zainteresowań zawodowych. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Jako ekspert zewnętrzny sama chętnie dzieli się wiedzą z arteterapii oraz wykorzystaniem jej elementów w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli. Autorka książek — Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii oraz Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii — Wydawnictwa Harmonia. Laureatka konkursu w V edycji projektu edukacyjno-artystycznego DO SZTUKI GOTOWI START! realizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.  Chętnie współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi, którym bliska jest poprawa, jakości życia uczestników zajęć.

oraz

Katarzyna Ziemer – ukończyła studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach o specjalizacjach: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży oraz psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Studiuje psychoterapię w nurcie Psychoterapii Tańcem i Ruchem DMT – Dance Movement Psychotherapy (podejście integrujące pracę psychologiczną z procesami zachodzącymi w ciele). Nauczyciele psychoterapii DMT to: m.in. Penelope Best, Sue Curtis, Prof. Bonnie Meekums, Lorna Hauff, Susan Scarth, Jeanette MacDonald, Aleksandra Rayska, Izabela Guzek, Jekatierina Mirlina, Małgorzata Wiśniewska, Zuzanna Pędzich, Justyna Torłop – Bajew, Agnieszka Sokołowska. Inni psychoterapeuci, u których się szkoliła z integratywnej psychoterapii werbalnej (w ramach rocznego kursu „Psychoterapia i Poradnictwo” w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej) to m.in. Andrzej Nehrebecki, Milena Karlińska – Nehrebecka, Dagmara Kuczyńska – Ginko. Psychoterapię z dziećmi i rodzinami poznawała m.in. u mgr Marii Bulińskiej. Trenerka umiejętności psychospołecznych. Na co dzień pracuje jako psycholog i psychoterapeutka z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi współpracując z różnymi placówkami. Prowadzi również Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Wewnętrznego PSYCHE – SOMA w Katowicach. W ramach Ośrodka prowadzi sesje indywidualne psychoterapii tańcem i ruchem, psychoterapię grupową oraz warsztaty rozwojowe i wykłady (www.psychesoma.pl) .

Warsztaty dla dzieci Spójność ciała i emocji

Termin: od 18.10.2017r. (8 kolejnych śród, z wyjątkiem 01.11.2017t.), godz. 17.00-18.30

Miejsce: Strefa Dobry Start, ul. Dyrekcyjna 4/2

Koszt: 380 zł/cykl zajęć/dziecko

Grupa liczy 5 – 15 dzieci (wiek: 5-12 lat)

Masz pytania organizacyjne? Zadzwoń: 0 506 098 493 lub przez stronę kontakt.

Masz wątpliwości dotyczące merytoryki zajęć? Napisz: ewa.baranowska.jojko@gmail.com

Zgłoszenia prosimy nadsyłać drogą mailową przez formularz:

Potwierdzam udział w warsztatach: Spójność ciała i emocji TakNie

* Wyrażam zgodę na zbieranie i przetwarzanie moich danych. Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności.