Centrum Edukacji Strefa Dobry Start- Strefa Kobiet

Zdrowy i naturalny styl życia

„Zdrowie naturalnie” to projekt, którego celem jest poszerzenie wiedzy osób nim zainteresowanych na temat naturalnych sposobów dbania o zdrowie, zapobiegania chorobom oraz ich leczenia.

Warsztaty dla kobiet Strefa Dobry Start

W ramach cyklu spotkań „Zdrowie naturalnie” odbywać się będą warsztaty prowadzone przez osoby, które mogą się podzielić doświadczeniem i wiedzą na temat naturalnych sposobów dbania o zdrowie oraz pomysłami na zdrowe, aktywne i pełne energii życie. Zapraszać będziemy osoby, które przekażą nam wiedzę i wytłumaczą skomplikowane nierzadko zagadnienia, a czasem nawet nazwy, naturalnych terapii, wyjaśnią, na czym one polegają, a także pokażą jak zastosować je w codziennym życiu. Podkreślać będziemy holistyczne podejście do człowieka i zdrowia. Pojawiać się zatem będą szkolenia dotyczące zarówno fizycznych aspektów profilaktyki zdrowotnej i leczenia, jak i tematy związane z psychologią, dbaniem o higienę umysłu i nasze emocje.

Warsztaty przeznaczone będą zarówno dla osób, które sporo już wiedzą, a szukają nowych inspiracji, jak i tych, którzy są na początku swojej drogi  do zmiany trybu życia i potrzebują w związku z tym dowiedzieć się lub poczuć, która z dostępnych ścieżek jest dla nich najbardziej odpowiednia.

Interesują nas przede wszystkim: ajurweda, ziołolecznictwo, Tradycyjna Medycyna Chińska, zdrowe odżywianie, naturalne kosmetyki, medytacja, czy mindfulness. Jesteśmy jednak ciekawi i chcemy wiedzieć więcej na temat innych systemów i terapii, które pozytywnie, w sposób holistyczny wpływają na organizm człowieka.

Harmonogram warsztatów: