Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  • Post author:
  • Post published:27 listopada 2017
  • Post category:Blog

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Strefie

W dniach 13-19 listopada odbył się X Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW). To międzynarodowe wydarzenie ma na celu promować świadomy rozwój, zachęcić do podejmowania aktywnych inicjatyw biznesowych. To także możliwość zaprezentowania się dla osób, które podjęły wyzwanie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku w ponad 150 krajach na całym świecie. W trakcie jego trwania różnego rodzaju organizacje, instytucje i firmy mają szansę zaprezentować swoją działalność, organizowane są szkolenia, debaty oraz wiele warsztatów. Wszystkie te działania mają na celu pomóc w zdobyciu wiedzy o zakładaniu oraz rozwijaniu własnej działalności od osób, które same osiągnęły już sukces w danej dziedzinie. Poruszone zostaną także tematy związane z budowaniem własnej sieci kontaktów, negocjacji, sposobów budowania marki. Jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń i rozwoju.

Tydzień ten ma ofertę zarówno dla sponsorów, którzy mogą wesprzeć rozwój swojej firmy, jak i dla partnerów, którzy mogą zorganizować szkolenie lub wykład przez co wspierają oni zarówno swoją działalność jak i  rozwój lokalnej społeczności.

Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościWiele wydarzeń odbyło się także w Katowicach. Również Strefa Dobry Start wzięła w nim udział. Tym razem zaproponowaliśmy szkolenie z marketingu internetowego konkretnie z użyteczności wizytówki Google Moja Firma. Warsztaty prowadził Maciej Westerowski i wzięło w nim udział 5 uczestników.

Udostępnij: