Szkolenia w ramach projektu „Młodość to atut – nie przeszkoda”

  • Post author:
  • Post published:24 maja 2017
  • Post category:Blog

Szkolenia dla młodych w Katowicach

Dwanaście bezrobotnych osób z całego województwa śląskiego zjechało do Katowic by wspólnie wziąć udział w projekcie „Młodość to atut – nie przeszkoda” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przed uczestnikami liczne warsztaty i szkolenia, sesje coachingowe oraz pomoc doradcy zawodowego, które pomogą im powrócić na rynek pracy.

W marcu tego roku rozpoczęła się rekrutacja. Zainteresowani udziałem w projekcie przez ponad miesiąc wysyłali swoje zgłoszenia, by z końcem kwietnia oczekiwać listy rankingowej potwierdzającej ich możliwość uczestniczenia w projekcie. Obecnie, zakwalifikowane osoby – już pełnoprawni uczestnicy projektu – ukończyli spotkania z doradcą zawodowym i ośmioro z nich zakończyło warsztaty kompetencji miękkich, prowadzone przez trenerów z MW Business Coaching . Przed nimi kolejne dwu dniowe szkolenie z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy, indywidualne sesje coachingowe i do wyboru staż, szkolenie zawodowe lub udział w konkursie na dotację.

Dlaczego warto?

Projekt „Młodość to atut – nie przeszkoda” to doskonała alternatywa dla osób chcących znaleźć pracę, jednak nie do końca mających pomysł na samego siebie. Dzięki doradztwu zawodowemu osoby biorące udział w projekcie uzyskają pomoc w określeniu swoich zawodowych celów, zaś sesje coachingowe pomogą im pracować nad własnym potencjałem identyfikując ich bariery i wyznaczając odpowiednie cele. Projekt ten, to także możliwość podniesienia swoich kompetencji, a w późniejszym czasie znalezienia odpowiedniej pracy.

Co po szkoleniach?

Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik projektu wybierze jedną z dodatkowych form wsparcia. Osobom, którym brakuje doświadczenia pomimo posiadanej wiedzy i umiejętności zaproponowane zostaną płatne staże. Ci, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje będą mogli skorzystać z bezpłatnych certyfikowanych kursów. A co w wypadku kiedy ktoś posiada ciekawy pomysł na biznes i nie boi się zaistnieć na rynku jako prywatny przedsiębiorca? Wtedy pomocne okażą się dotacje w wysokości 23 tys. zł. przyznawane osobom posiadającym najciekawszy biznes plan. Dotacje te mają pomóc osobom o ciekawych pomysłach w realizowaniu swoich zawodowych marzeń.

Chcę wziąć udział

Co z osobami, które chciałyby dołączyć do projektu i tak jak obecni uczestnicy podnosić swoje zawodowe umiejętności? Wystarczy że spełnią wymagania opisane na stronie internetowej projektu, wypełnią kartę rekrutacyjną i zgłoszą chęć swojego uczestnictwa. Rekrutacja do kolejnej grupy trwa do 30 czerwca, a lista osób przyjętych do projektu utworzona zostanie zaraz po zamknięciu rekrutacji. Osoby chcące uzyskać więcej informacji mogą odwiedzić biuro projektu mieszczące się przy ul. Dyrekcyjnej 4/2, lub skontaktować się jego pracownikami mailowo lub telefonicznie.

Udostępnij: