Szkolenie AdWords Edytor

Szkolenie AdWords Edytor

20 lipca w sali konferencyjnej Strefy Dobry Start odbyło się szkolenie z AdWords Edytor, prowadzone przez certyfikowanego trenera Pawła Bilczyńskiego. To wydarzenie było wstępem do serii szkoleń organizowanych przez Arkana E-Marketingu.

Szkolenie AdWords EdytorTreść szkolenia definitywnie była przeznaczona dla osób już pracujących z kampaniami AdWords. Co prawda, we wstępie zostały przedstawione podstawowe rzeczy jak PPC czy Quality Score.  Ta część mogłaby być strawna dla kogoś nowego w e-marketingu, ale grupa docelowa była inna. Meritum szkolenia było całkowite zrobienie kampanii AdWords na dużą skalę i wszystko w mniej niż dwie godziny.

Szkolenie AdWords EdytorUczestnicy szkolenia pracowali na dwóch kluczowych narzędziach, które pomagają zoptymalizować czas pracy. Były to arkusz kalkulacyjny Excel (chociaż wersje GoogleDoc też działały) oraz Edytor AdWords.

Arkusz stworzony przez Pawła jest dostępny dla każdego uczestnika. Dzięki ścisłej współpracy edytora oraz arkuszy kalkulacyjnych można znacznie skrócić czas ręcznego wpisywania danych.  Główną część pracy wykonywaliśmy w arkuszu. Dzięki dobrej konfiguracji, część danych była uzupełniana automatycznie z informacji które już podaliśmy. Dodatkowo arkusz posiadał podgląd reklamy oraz kontrolę ilości znaków w każdym z jej elementów. Łatwość i przejrzystość arkusza umożliwiały bardzo komfortowe tworzenie reklam, słów kluczowych oraz linków.

Szkolenie AdWords EdytorPo zakończeniu edycji danych, kolejnym krokiem było zaimportowanie jednej z kart do Edytora AdWords. Kilkuminutowa praca, kontrola i ewentualna poprawa danych, i kampania była gotowa do uruchomienia.

To szkolenie było moim pierwszym kontaktem z kampaniami AdWords. Uważam, że przeprowadzone zostało bardzo  interesująco i przystępnie, nawet jak na zaawansowany poziom materiału. Jednak bezcenna była reakcja innych uczestników którzy już tworzą duże płatne kampanie w internecie. Po szkoleniu wyglądali jakby ktoś odmienił ich świat. Nie wyobrażali sobie wcześniej tak komfortowej i szybkiej pracy przy tworzeniu kampanii reklamowej.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, otrzymać arkusz, wiedzę jak go obsługiwać oraz jak modyfikować go do własnych potrzeb zapisz się na szkolenie! Za niewielką cenę, możesz skrócić i uprzyjemnić sobie pracę i otrzymać certyfikat potwierdzający kwalifikacje.

Skontaktuj się z Arkana E-Marketingu, jeśli jesteś zainteresowany lub masz jakieś pytania!

Patryk

Udostępnij: